KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848318
*
nr 1284 8318
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 45x54 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:48:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 10:05:14
1
300 kr
27/10 23:43:51
2
Vinnande bud
28/10 17:55:40
3
500 kr
28/10 17:55:40
2
(budbetjänt)
28/10 19:06:58
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Läs mer om Simone de Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar simone de dardel skog svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Simone de Dardel
nr 1284 8318
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 45x54 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 10:05:14 | 1 | 300 kr |
27/10 23:43:51 | 2 | Vinnande bud |
28/10 17:55:40 | 3 | 500 kr |
28/10 17:55:40 | 2 | (budbetjänt) |
28/10 19:06:58 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.Läs mer om Simone de Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar simone de dardel skog svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00